زبان:  فارسی
26،02122927725 فکس:02122927920 :تلفن   
: رایانامه  
logo.png
ایزو 19434

ایزو 19434: 2017 معدن - طبقه بندی حوادث معدن

 

هیچ شکی نیست که در طول سال ها شرایط کار کردن در معادن امن تر شده است، اما هنوز هم معادن یکی از مکان های خطرناک برای کار کردن محسوب می شوند.

خطرات موجود در معادن می تواند از انتشار گازهای سمی تا سقوط ها، و … بوده و موجب بروز صدمات شدید در کارگرانی که در معادن کار می کنند و مرگ و میرهای متعدد شود.

هنگامی که یک حادثه در معدن اتفاق می افتد، غالبا نمی توان به سادگی و در زمانی کوتاه نتیجه گرفت که این حادثه به چه علتی رخ داده است. و معمولا برای کشف علت حادثه نیازمند تحقیق و بررسی هستیم. در بیشتر مواقع عوامل گسترده و متعددی در بروز یک حادثه در معدن دخیل هستند. این عوامل می تواند کاملا محیطی بوده و یا بر اثر غفلت و سهل انگاری کارگرانی که در معدن کار می کنند و یا اصول کاری آن ها باشد.

یک گام کلیدی در جلوگیری از رخداد چنین حوادثی طبقه بندی انواع و علت های آن هاست و این درست همان جایی ست که استاندارد ایزو ۱۹۴۳۴ ورود می کند.

معرفی استاندارد 19434

 

تا به حال استانداردهای ایزو در بخش معدن بیشتر به ویژگی های ایمنی در ماشین آلاتی که در معادن به کار گرفته می شدند، تمرکز داشته و به این قسمت نگاه می کرده است. اما ISO ۱۹۴۳۴به خود حوادث در معدن نگاه می کند و برای هر نوع حادثه یک کد تعریف کرده و علت و پیامدهای آن را نشان می دهد.

با استفاده از طبقه بندی های ارائه شده در استاندارد ISO ۱۹۴۳۴می توان از حوادث ناشی از خطاهای انسانی به میزان قابل توجهی پیشگیری به عمل آورد.

با انتشار ایزو ۱۹۴۳۴ یک استاندارد جامع برای تجزیه و تحلیل کامل ایمنی محیط کار در معدن در اختیار داریم که به زبانی قابل فهم شرایط را برای کار کردن در محیطی ایمن تر تغییر می دهد

جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه و چگونگی پیاده سازی و مشاوره و  اجرا و اخذ گواهینامه ایزو 19434 و اطلاع از مراحل اجرا و استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

http://iso2015.ir/contactus

شماره های تماس: 22927725-021،  09122941066

آدرس سایت: info@iso2015.ir

 

 

 

طراحی و توسعه سایت توسط Anatech Anatech | آناتک

تمامی حقوق برای این وبسایت محفوظ می باشد