زبان:  فارسی
26،02122927725 فکس:02122927920 :تلفن   
: رایانامه  
logo.png
استاندارد کلینیک گیاه پزشکی

 گواهینامه کلينيک‌های گياه پزشکی (Good Plant Health Clinic Practice)

با توجه به اهمیت محوری بخش کشاورزی در امر تغذیه و اقتصاد کشور و از آن جا که رسیدن به خودکفایی و استقلال اقتصادی در این عرصه، تضمین کننده استقلال سیاسی نیز خواهد بود، هر گونه تلاش برای افزایش تولیدات کشاورزی، بسیار ارزشمند و حیاتی است. یکی از راه‌های افزایش محصول، جلوگیری از زیان‌های آفات و بیماری‌های مختلف گیاهان و فرآورده‌های گیاهی است که هر سال، ضرر و زیان قابل توجهی را بر کشور تحمیل می‌کند. با توجه به دانش و فن‌آوری روز، لازم است روش‌های علمی جدید، جایگزین شیوه‌های سنتی مبارزه با آفات و بیماریهای گیاهی شود، تا با افزایش سطح تولیدات از ورود محصولات کشاورزی خارجی بی نیاز شویم. کلينيک‌های گياه پزشکی در این راستا نقش حلقه مفقوده‌ای را دارند که پايه و اساس آنها توانايی تشخيص مشکلات مربوط به سلامتی گياه می باشد.

کلينيک گياه پزشکی، مرکزی برای بازرسی و تشخيص مسائل و مشکلات مربوط به سلامتی گياه و ارائه  توصيه‌های لازم در مورد روش‌های کنترل مشکلات می‌باشد و می‌توانند جهت بررسی مشکلات و نيازهای کشاورزان و دستيابی آنها به مراکز علمی تخصصی کشاورزی عمل نمايند. درحقیقت رابطی بين مراکز تحقيقات کشاورزی،  مراکز ترويجی و جامعه کشاورزی فعال می‌باشند.

 

روش خوب آزمایشگاهی کلینیک های گیاهپزشکی براساس مدل بین المللی و امریکائی که بر صلاحیت 5 فاکتور اصلی آزمایشگاهی تاکید دارد، که عبارتند از:

  1. طراحی صحیح فضای آزمایشگاه
  2. سیستم مدیریتی آزمایشگاه
  3. سیستم پرسنلی آزمایشگاه
  4. تست متدها
  5. تجهیزات

هدف از اخذ گواهینامه کلینیک های گیاهپزشکی:

اطمینان از عملکرد صحیح آزمایشگاهی و اعتماد به نتایج حاصله از آزمون‌ها و توصیه‌ها در کلینیک می‌باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس:  26-22927725-021

 

طراحی و توسعه سایت توسط Anatech Anatech | آناتک

تمامی حقوق برای این وبسایت محفوظ می باشد