زبان:  فارسی
26،02122927725 فکس:02122927920 :تلفن   
: رایانامه  
logo.png
استاندارد عملیات خوب مرغداری (GPP)

استاندارد عملیات خوب مرغداری   (GPP)  (Good Poultry practices)

 

استاندارد عملیات خوب مرغدار (GPP)، برای مزارع نگهداری و پرورش مرغ در نظر گرفته شده است و خوراک و تغذیه، آبدهی، بهداشت، رفاه حیوانات و محیط زیست را برای تولید با کیفیت و خوب پوشش می‌هد.

بسیاری از جنبه های تولید و فرآورده های طیور، در معرض خطر بیولوژیکی، شیمیایی و فیزیکی هستند که این عوامل ممکن است علاوه بر دام یا محصولات تولید شده که از طریق طیف گسترده ای از نقاط حساس، در زنجیره تولید غذایی، در معرض خطر قرار دارد، به مصرف کنندگان نیز منتقل شود. به همین دلیل عملیات خوب مرغداری، با توصیه شیوه های مناسب در قالب موارد ذیل، سعی در کاهش خطرات ذکر شده دارد:

  1.  مدیریت مزرعه عمومی
  2. مدیریت سلامت حیوانات
  3. داروهای دامپزشکی و بیولوگیکال
  4.  تغذیه حیوانات و آبدهی
  5. محیط زیست و زیرساخت
  6. حمل و توزیع حیوانات و محصول

عوامل عفونی طیور یک تهدید برای سلامت مرغ و بدنبال آن سلامت انسان است که پیامدهای اقتصادی و اجتماعی قابل توجهی دارد. در این شرایط کاربرد استانداردهای مرتبط با عملیات خوب مرغداری، GPP، و پیشگیری، عملی ترین و اقتصادی ترین رویکرد جهت کنترل عوامل عفونی و تولید مرغ و جوجه سالم و ایمن می باشد.

در این راستا مدیریت امنیت زیستی طیور، که هدف آن جلوگیری از انتشار عوامل عفونی در زنجیره تولید مرغ می باشد، با تصویب و اجرای اصول خوب فعالیت های کشاورزی و ارزیابی خطرات در نقاط کنترل (HACCP) سیستم، ارتقاء یافته است.

در گواهینامه عملیات خوب مرغداری یا مدیریت آن، چارچوب بین المللی Alimentarius برای اطمینان از بهداشت گوشت تولیدی (CAC / RCP 58-2005)، کد های بهداشتی برای تخم مرغ و محصولات مرتبط (CAC / RCP 15-1976) و راهنمایی هایی برای کنترل کمپیلوباکتر و سالمونلا در گوشت مرغ (CAC / GL 78-2011) رعایت شده است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس :  26-22927725-021

 

طراحی و توسعه سایت توسط Anatech Anatech | آناتک

تمامی حقوق برای این وبسایت محفوظ می باشد